1. Ana Sayfa
  2. Plastik Levhalar
  3. 4 mm Oluklu Polikarbonat Levha

4 mm Oluklu Polikarbonat Levha

Polikarbonat levha uluslararası yangın standartlarına uygundur.

– Polikarbon levha da farklı kalınlık ve çok hücreli seçenekler olması, yüksek ısı yalıtımı sağlar. 
– Polikarbon levha içeri süzülen ışığın homojen olarak dağılmasını sağlar.
– Polikarbon soğuk bükümle şekillendirilebilecek esnekliğe sahiptir.
– Polikarbonat levha camın 1/6′sı kadar hafiftir. 
– Polikarbon levha farklı iklim koşullarına (- 40 C, + 120 C) dayanıklılık gösterir.

4 mm Oluklu Polikarbon Levha Kullanım Alanları

– Çatı ışıklıklarında,
– Fabrika pencereleri ve ışıklıkları
– Cephe uygulamaları
– Kış bahçeleri
– Veranda ve teras çatıları
– Sabit veya açılır havuz örtü sistemleri
– Binalar arası geçitler, üst geçitler
– Yürüyüş yolları
– Giriş saçakları
– Spor salonları
– Seralar
– Otobüs durakları
– Otoparklar
– Reklam panoları

Oluklu Polikarbon Levha Kalınlık ve Kullanım Tablosu

4 ve 6 mm oluklu polikarbonat levha genellikle reklam sektöründe kullanılır. 8,10 ve 16 mm polikarbonat levha ise genellikle inşaat sektöründe kullanılır. Polikarbonat levha, çatı ışıklık projelerinde genellikle şeffaf ve opal renkte kullanılır. Ancak bu renklerin yanında beyaz, bronz, mavi, yeşil, kırmızı ve turkuaz gibi renklerde isteğe bağlı olarak estetik amaçlı olarak kullanılmaktadır. 

Çatı ışıklıklarında polikarbon levha kullanılarak hem estetik hem de ekonomik dizaynlar elde edilir. Kış bahçelerinde çatı ve cephede polikarbonat levha kullanılır. Giriş saçaklarında polikarbonat levha kullanarak estetik çözümler yaratılabilir. Teras ve verandalar polikarbon ile kaplanıp, hem kullanım alanında bir genişleme sağlanır hem de gökyüzünün ışıltısı kaybedilmez. Seraların gerek cepheleri, gerekse de çatıları polikarbonat levha ile kaplanarak, sera malzemelerinin uzun süre dayanımı sağlanır. Üstelik naylona ve cama göre polikarbonatın ısı katsayısındaki üstünlüğü, enerji giderlerini de minimize eder.

Binalar arası geçiş tünellerinde oluklu polikarbonat levhalar kullanılabilir. Yüzme havuzlarının üstlerini polikarbonat ile kapatarak kışın da, daha az ısıtma maliyeti ile havuzu kullanma imkanı sunulur. 

Merdiven ve balkon korkulukları polikarbonat ile kaplanıp şık bir dizayn elde edilebilir. Stadyumların çatıları polikarbonat malzemeler ile kaplanıp, çelik çatının taşıdığı ağırlık azaltılıp proje aşamasında daha küçük kesitlerle çatı dizayn edilebilir. Ayrıca Stadyumlarda sporcu tünelleri ile yedek kulübeleri de polikarbonat ile kaplanabilir. Otopark, otobüs duraklarında polikarbonat levhamalzemelerin kullanımı çok yaygındır. Reklam panolarında 4 ve 6 mm kalınlığında polikarbonat levha kullanılır.

Polikarbonat levha, bankalar ve ofis, bina giriş-çıkışlarında da kullanılmaktadır. Fabrika aydınlıklarında hem ekonomik hem de uzun vadeli bir malzeme olduğu için polikarbonat tercih edilir. Yaya üstgeçitlerinde de polikarbonat malzeme kullanılmaktadır.