1. Ana Sayfa
  2. Plastik Levhalar
  3. 5 Önemli PVC Levha Özelliği

5 Önemli PVC Levha Özelliği

PVC veya köpük levha olarak da bilinen Polivinil klorür, en yaygın kullanılan plastik malzemelerden biridir. Bu tür plastik genellikle iç mekan uygulamalarında ve reklamcılık endüstrisinde kullanılır. Sert ve köpüklü olmak üzere iki tür PVC levha vardır. Köpüklü PVC levhalar, iki yoğun dış katman arasında bir orta köpüklü PVC katmanından oluşur. Köpüklü katman sayesinde bu levhalar sert PVC levhalara göre iki kat daha hafiftir.

1. Köpük PVC’nin Tabakası Hafiftir.

En önemli PVC plastik levhaların özelliklerinden biri de hafif olmasıdır. Köpüklü PVC levha, katı PVC’den iki kat daha hafif bir levhadır. Örneğin, bir sunum yapıyorsunuz ve ağır bir tahtayı taşımak zorunda kalmak istemiyorsanız, sizin için bu ürün çok kullanışlıdır.

2. Köpük PVC Levha Tabakası Baskı İçin Mükemmeldir.

Köpüklü PVC levhalar, reklam endüstrisinde yaygın olarak kullanılmaktadır. Bunun nedeni sadece plakaların hafif olması değil, aynı zamanda üzerine baskı yapmanın çok kolay olmasıdır. Örnekler arasında mağaza vitrinleri ve ürün sunumları yer alabilir.

İpucu: Odanızın duvarı içi çekici bir özellik oluşturmak ister misiniz? En sevdiğiniz fotoğrafınızın basıldığı köpük PVC pano ile bir fotoğraf paneli oluşturun.

3. Köpük PVC Tabakanın İşlenmesi Kolaydır.

Köpük PVC levhalar kimyasal olarak dirençlidir, bu nedenle işlenmesi kolaydır. Pvc levhayı delmek, kesmek, yapıştırmak, boyamak ve frezlemek mümkündür. Köpük PVC levhalar özellikle iç mekan reklamları, vitrinler, kaplama tavanları, stand yapımı, serigrafi ve duvar kağıdı panelleri gibi iç dekorasyon fikirleri için uygundur.

4. Köpük PVC Levhalar UV Işınlarına Dayanıklıdır.

Köpük PVC levhalar UV ışınlarına dayanıklıdır ve kötü hava koşullarına dayanabilir. Bu özellik, PVC’nin neden reklamcılık endüstrisinde bu kadar yaygın kullanıldığını açıklamaktadır.

5. PVC’nin Temizlenmesi Kolaydır.

PVC levhalar ve köpük levhalar çok az bakım gerektirir. Nispeten temiz bir ortamda tabaka malzemesinin normal kullanımıyla, tabakaların yılda yalnızca birkaç kez temizlenmesi gerekir.

PVC Levha Siparişi

Projeniz için uygun olan PVC levhaları web mağazamız üzerinden sipariş edebilirsiniz.