1. Ana Sayfa
  2. Plastik Levhalar
  3. Akriliği Temizlemenin ve Dezenfekte Etmenin Doğru Yolu

Akriliği Temizlemenin ve Dezenfekte Etmenin Doğru Yolu

Son aylarda akrilik, koronavirüs ile mücadelede hayati önem kazandı. Her türden işletme, müşterileri ve çalışanlarını korumak için bariyerler ve kalkanlar kurmuştur. Ülkenin her yerinden insanlar, kendileri ve işçileri için yüz siperleri oluşturmak için akrilik kullanmaktadırlar.

Akriliğin çalışanları ve müşterileri güvende tutmadaki rolü ve önemli olan soru “ürünümü akriliğe zarar vermeden nasıl temiz ve sağlıklı tutabilirim?”

Aşağıdaki üç kolay adımı izleyerek akriliği temiz ve hasarsız hale getirebilirsiniz;

  1. Sterilize etmek için akriliği Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanmış bir dezenfektan ile silin.
  2. Dezenfektan kullanımın hemen ardından, akriliğinize, akrilik için özel tasarlanmış bir temizlik ürünü püskürtün.
  3. Akriliği silmek, temiz, cilalanmış ve korunmuş halde bırakmak için mikrofiber bir bez kullanın.

Mikrofiber bir bez kullanmak, akriliğinizi çiziksiz ve temiz tutmak için önemli bir adımdır. Uluslararası araştırmalara göre mikro elyaf bez kullanımının zararlı bakteri, mikrop ve sporları %99 oranında ortadan kaldırdığını göstermektedir.

Temizlik ürünlerine uzun süre maruz kalmanın akriliğinizin sertleşmesine ve çatlamasına neden olabileceğini unutmamak önemlidir. Zamanla akrilik puslu hale gelebilir ve yüz maskeleri ve bariyerler için etkinliğini sağlayan kristal berraklığında cildi kaybedebilir. Akriliğin tamamen sıhhi olmasını sağlamak kadar önemli olduğu kadar, akrilik ürünler için tasarlanmış bir ürünle malzemenizi uygun şekilde temizlemek de önemlidir. Bu, temiz kalmasına ve yıllarca en iyi şekilde görünmesine yardımcı olacaktır.