1. Ana Sayfa
  2. Plastik Levhalar
  3. Ayna Pleksi Levha Nasıl Temizlenir?

Ayna Pleksi Levha Nasıl Temizlenir?

Pleksi aynalar, darbeye çok daha dayanıklı oldukları ve kırılırlarsa paramparça olmadıkları için cam aynalara harika bir alternatif oluşturuyor, bu yüzden daha güvenlidirler. Aynalı pleksi levhalar, herhangi bir şekilde veya boyutta kesebileceğiniz için çok yönlülük de sunarlar. Pleksi levha, dayanıklılığına rağmen hafif olduğu için kullanımı ve montajı inanılmaz derecede kolaydır ve basit bir ince dişli el testeresi veya stanley bıçağıyla kesilebilir. Akrilik ayrıca farklı sıcaklıklara iyi uyum sağlar, bu nedenle evinizin içindeki ve çevresindeki çeşitli uygulamalar veya ticari alanlar için harikadır. Doğru bakımla, pleksi aynalar 20 yıla kadar mükemmel durumda kalabilir.

Pleksi aynanızın görünümünü korumak ve yıllarca en iyi şekilde görünmesini sağlamak için, işte aynanızı temiz tutmak için birkaç ipucu vardır. Öncelikle, tüy bırakmayan bir bez kullanarak yüzeydeki tozu temizleyin. Mikrofiber bezler, pleksiyi temizlemek için harikadır. Ilık suya bir miktar yumuşak sabun ekleyebilir ve aynayı temizlemek için de kullanabilirsiniz, daha sonra herhangi bir iz kalmaması için güderi bir bezle silin. Bu, özellikle kurulumdan sonra koruyucu filmi çıkardıktan hemen sonra tabakadaki statik yükü gidermeye yardımcı olacak ve daha fazla toz çekilmesini önlemeye yardımcı olacaktır.

Aynanın yüzeyinde geri dönüşü olmayan hasara neden olacağından, terebentin, metil alkol veya sert kimyasal temizleyiciler gibi çözücüler kullanma eğiliminde olmayın. Aynanızda hafif çizikler oluşursa, bunlar kaliteli bir plastik cila ve yumuşak bir bez kullanılarak kolayca çıkarılabilir. Küçük dairesel hareketlerle çizikleri hafifçe parlatın. Son olarak, temiz ve yumuşak bir bezle kalıntıları giderin ve aynanız bir kez daha yeni gibi görünecektir.

Aynalı pleksinin çok yönlülüğü, sadece banyolar ve yatak odalarıyla sınırlı olmadığınız anlamına gelir. Spor salonu veya dans stüdyosu aynaları olarak ve hatta daha küçük odaları açmak ve mekana daha fazla ışık yansıtmak için kapıların arkalarında bile harika bir etki için kullanılabilir. Eşsiz ve şık bir ayna yaratma fırsatları neredeyse sonsuzdur. Evinize eğlenceli ve modern bir unsur vermek için neredeyse her tasarımdan bir ayna oluşturabilirsiniz.