Bizden Haberler

Polin Yapı » Bizden Haberler
 • 19 Mayıs Atatürk´ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı

  19 Mayıs Atatürk´ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı´nız kutlu olsun.

 • 2017 ´ de Mutlu Yıllar

  2017 ´ de Mutlu Yıllar.

 • Sign İstanbul 2016 Fuarında firmalar ürünlerimizi tercih etti.

  Sign İstanbul fuarında sattığımız malzemeler CNC ve dijital baskı makinesi satan firmalar tarafından kullanıldı.Fuar ziyaretçilerinin hayran kaldığı Ongropack foam pvc (Dekota) ,Smart-x ,Foamalight gibi malzemelerimizi kısa bir video ile tanıtalım dedik.

 • Roll up Banner Kampanyası 12$ + KDV

  İthal display ürünlerimizden Roll up Banner ´ lar da kampanya yaptık.

 • FESPA Eurasia 2015 ´ de Sizlerle Birlikteydik.

  İstanbul ´da düzenlenen FESPA Eurasia 2015 ´de Sizlerin karşısına yeni ürünlerimiz , yeni logo ve sloganımızla çıktık. Fespa ile ilgili düşüncelerimizi Sektör dergimiz Dijital Teknik için yorumladık.

 • Logomuzu yeniledik.

  Polin yapı ve reklam malzemeleri a.ş. olarak standartları yükseltmeye logomuzla devam ediyoruz.

 • Sign İstanbul Açık Hava reklamcılığı fuarı 11-14 Eylül tarihlerinde 16.kez kapılarını açıyor.

  Sign İstanbul Açık Hava reklamcılığı fuarı 11-14 Eylül tarihlerinde 16.kez kapılarını açıyor. Endüstriyel reklam sektöründe, dünyanın en önde gelen fuarlarından biri olan SIGN İstanbul, Sektörün önde gelen kuruluşlarını bir araya getiren fuar, farklı ülkelerden yüzlerce katılımcı ve 20.000’in üzerinde ziyaretçiyi ağırlıyor. Tüyap Beylikdüzü fuar alanında yeni teknolojileri görmek için ziyaret etmeniz,vakit ayırmanız gereken bir fuar olduğunu unutmayın.

 • Fespa 2013 İstanbul fuarinda sizlerleydik.

  3-5 Eim tarihinde duzenlenen Fespa 2013 fuarinda Cnr Expo da sizlerleydik.

 • Polikarbonat ile yapılan CD hakkında bilgi

  Polikarbonat`tan yapılan çevremizde kullanılan bir çok ürün vardır.Gözlük camları,güvenlik camları,polis kalkanları,asansör ve merdiven boşlukları güvenliği,çatı ve cephe kaplama polikarbonun faydaları ve kullanıldığı yerler tabiri caizse saymakla bitmez, Çeşitli çeşitleri bulunan ki bu çeşitler arasında; *Oluklu Polikarbonat Levhalar *Solid Polikarbonat Levhalar *Sandviç Panel Uyumlu Polikarbonat Levhalar *Kilitli Polikarbonat Levhalar (Danpolon)-(Kilitli sistem) sayılabilir.

 • Polikarbon levha kullanım yerlerine örnekler

  Polikarbon levha kullanım yerlerine örnekler Yapı Endüstrisi - çatı, kaplama, yanaklar, konservatuarlar, kubbeler, tepe, barakalar, araba liman, duman kapakları, havuz örtüleri, asma tavan, seralar, Sunrooms, alışveriş merkezi çatı, tren / metro istasyonu, stadyumlarda çatı ve bölümleri.

 • Polikarbon Malzeme ile yapılan Kurşun Geçirmez cam özellikleri

  Polikarbon sert ve sağlam bir plastiktir.Farklı silahlara ve ve güçlere dayanım için 7mm ile 75 mm arasında polikarbon arasına konarak yapılan bu malzeme kurşun atıldığında cama dış tabakası delinecek ancak iç tabakasında ki polikarbon malzemesinden yapılan lamine kurşunun enerjisini soğurarak son tabakaya oluşmasını engelleyecektir ve delinmeyecektir. Cam ne kadar kalınsa ve polikarbon malzeme ne kadar yogunsa sağlamlığı o kadar fazla olur. Bir yanı kurşun geçirmez, diğer tarafı ise kurşun geçirir olan camlar da üretilmektedir. bu tür camlar, kurşunlardan korunurken karşı tarafa doğru ateş edebilme olanağını verir.

 • Polikarbon Levhadan Yapılan Seraların Pratik Kullanım Şekli

  Polikarbon,polikarbonat Levhadan Yapılan Seraların Pratik Kullanım Şekli ile ilgili bir kaç pratik bilgi paylaşmak istedik. Ülkemizde güneş her daim aynı sıcaklıkta ve aynı şekilde yakıcı olmuyor. İzmir`de,Ankara,Mardin,Urfa,Van,Kars,Trabzon,Giresun,Antalya,Mersin,İstanbul yada yurdumuzun her hangi bir bölgesinde güneş aynı yakıcılıkta değil

 • Polikarbonat Oluklu Levha, dayanıklılığı

  Polikarbonat levhada İtalyada üretilen Gallina polikarbonat levhalar, dayanıklılığı ve hafifliği ile dikkat çekiyor... İtalyada üretilen gallina ilk olarak çatılarda kullanılmak üzere geliştirilen oluklu polikarbonat levhalar, levha duvar sayısının ve kalınlıklarının artması ve kenetli sistemler gibi farklı sistemlerin geliştirilmesiyle cephelerde de kullanılmaya başlandı.

 • Policam Polikarbon Levha Özellikleri?

  Yapı, sera ve reklam sektörü gibi geniş bir yelpazede kullanım alanı bulan Policam oluklu polikarbonat levhalar, kusursuz ısı ve ses yalıtımını olanaklı kılarken, ışık geçirgenlikleriyle gün ışığından daha fazla yararlanılmasını sağlıyorlar.

 • Polikarbon Nedir?Polikarbon levha çeşitleri nelerdir?

  Polikarbon yada polikarbonat olarak adlandırılan malzeme nedir ne işe yarar gibi sorular sık sorulan sorulardır bizlere. Size bu malzeme hakkında biraz bilgi vermeye çalışacağım.Bilgilerin derleme olduğunu lütfen unutmayalım.

 • Akrilik Levha ve Polikarbon Levhaların UV direnci nedir?

  Akrilik Levha ve Polikarbon Levhaların UV direnci nedir? Akrilik Levhanın hava şartlarına karşı mükemmel direnç vardır. UV ışık zamanla Akrilik için çok az hasar yapar ve böylece Akrilik genellikle dış mekan uygulamaları için iyi bir seçimdir.

 • Polikarbon Levha - Polikarbonat Levha

  Polikarbon levha veya polikarbonat levha diye isimlendirilen malzeme yüksek darbe dayanımı ve doğa koşullarına mükemmel dayanım gösteren bir malzemedir. Polikarbon levhalar yüksek ışık geçirgenliği ile öne çıkarken UV filtreleri sayesinde kötü ışınlardan da Sizleri korur. Ucuz fiyatı , her mekana ve şarta uygun yapısı ve sağlamlığı ile öne çıkan polikarbonat levhalar;

 • Akrilik Levha Uygulama ve Kullanım yerleri

  Akrilik Nedir? Akrilik levha - Akrilik döküm levha , pleksi,pleksi levha ,polikarbon levha gibi polimetilmetakrilat esaslı termoplastik bir malzemedir. Döküm tekniği ile 2 mm - 40 mm kalınlığa kadar ,çeşitli ebatlarda renksiz,şeffaf,opak ve renkli olarak üretilir.

 • Akrilik - Pleksi Nedir?

  Pleksi - Akrilik - pleksiglass - plexi gibi farklı isimlerle anılan Reklam ve dekorasyon sektöründe uzun yıllardır kullanılan ve şu anda da inşaat sektörününde keşfettiği malzeme;Akrilik asitlerin, ışık, ısı ya da metallerle işlenerek oluşturulan polimerlerin genel adıdır.Kullanılan akrilik, bileşiğin türüne ve prosesin şartlarına bağlı olarak,

 • Akrilik levha çeşitleri arasındaki farklar?

  Pleksi - akrilik - mika - pleksiglass gibi farklı isimlerle anılan cama alternatif ucuz ve renkli,şeffaf,buzlu,şeffaf renklerde ve farklı kalınlıklardaki malzeme yapılan standart ölçülerde üretilirken basit marangoz aletleriyle işlenebildiği için istenilen ölçüde işlenebilir.

 • Plastik Malzemeler hakkında Bilgi

  20. yüzyılın bir malzemesi olan plastikler üzerinde ilk gelişmeler 19. yüzyılda endüstri alanında görülür. 19.yüzyıl ortalarına doğru H.Bracconat (Fr.),C.F. Schonbein (Alm.) ve A.Parker’in (İng.) birbirlerinden bağımsız çalışmaları sonucu ilk plastik selüloz-nitrattan elde edilmiştir. Ayrıca 1869'da ABD’de J.W.Hyatt’ın selüloz-nitrattan elde ettiği selüloit bilardo topu ile de plastik,ilk endüstri ürünü olmuştur

 • Polikarbonat Nedir?

  İlk kez General Electrics ve BAYER ortaklığı ile sentezlenen polikarbonatın uluslararası kısaltması PC’dir. Işık geçirgenliği cama yakın, ısıya, kimyasal maddelere, çizilmeye, darbeye dayanıklığı yüksek, gıdaya uygun, şeffaf plastik malzemedir. Halk dilinde LEXAN,POLİKARBON veya ŞEFFAF olan Polikarbonat, inşaat, gıda ve iletişim sektörünün kısa zaman içinde önemli bir malzemesi olmuştur.