Bizden Haberler

Polikarbon Levhadan Yapılan Seraların Pratik Kullanım Şekli

Polin Yapı » Bizden Haberler » Polikarbon Levhadan Yapılan Seraların Pratik Kullanım Şekli

Polikarbon,polikarbonat Levhadan Yapılan Seraların Pratik Kullanım Şekli ile ilgili bir kaç pratik bilgi paylaşmak istedik. Ülkemizde güneş her daim aynı sıcaklıkta ve aynı şekilde yakıcı olmuyor. İzmir`de,Ankara,Mardin,Urfa,Van,Kars,Trabzon,Giresun,Antalya,Mersin,İstanbul yada yurdumuzun her hangi bir bölgesinde güneş aynı yakıcılıkta değil,Bunun yanında Türkiye`mizin her tarafında da farklı iklim özellikleri gereği soğuklar yaşanmakta. Polikarbon,polikarbonat bu isimle anılan malzemelerin sera yapımında tercih edilmesinin nedeni her türlü hava şartlarında mükemmel dayanım,güneş ışınlarının kötü etkisini soğurma,(UV Dayanımı),olukları sayesinde havanın ısıyla soğuk etkisini ayrıştırması,standart ebatlarının 210*600 cm olması ve 4,6,8,10,16 mm kalınlıklarda üretilmesi.Soğuk ve Sıcak büküme gelmesi ve böylece kolay şekil verebilme.Uygulanabilme kolaylığının yanında uzun ömürlü olması.

Bütün bunlar yüzünden polikarbon Levhaların kullanım yerleride sera, sera duvarı ve tavanları, hobi bahçeleri, tabela zemini, kaldırım panosu, tavan aydınlatma, çatı kaplama, havuz kapatma, otobüs durağı, halka açok yerler, ses bariyerleri, üst geçitler, çatı ışıkları, fabrika pencere ve diğer aydınlatma amaçlı yerler, cephe uygulamaları, giriş saçakları, veranda ve teras çatıları, sabit ve açılır havuz örtü sistamleri, binalar arası geçitler, spor salonları, araba park alanları gibi şekillenmiştir. Peki Seralar Pratik olarak nasıl Kullanılır.? Baharda kendi sebze fidelerini yetiştirebilmek, kötü havalardan koruyarak yetiştirdiğiniz domates ve patlıcan fidelerini veya kışın ortasına kadar sokaklarda karlar varken bile salata yiyebilmek için küçük bir seraya sahip olmak ne hoş ! Bunlar içinde bazı zamanlar vardır.

Mesala Şubat`ta ilk salata tohumları ekilir ; birkaç hafta sonra sakız kabağı, salatalık ve bal kabağı tohumları ekilebilir.. tek yıllık çiçekleri de bu dönemde ekmeyi unutmamak gerek ( kosmos çiçeği, kadife çiçeği...). Nisan`da : ilk domatesler (erkenci çeşitler) dikilir ve ardından bazen senenin sonuna kadar ürün verebilen domates, biber ve patlıcanların en büyük kısmı dikilir. Ekim ayında : kerevizle maydanoz kökünden sökülür ve serada büyümeye devam eder. Bahçede filizlenen kıvırcık salata fideleri dikilir ; böylece kış mevsimi boyunca kıvırcık temin edilir. Bu da, kış aylarında dışarıda yetişen salatalarla mahzende yetişen hindiba üretimi ile tamamlanır : böylece bütün ailenin yeşillik ihtiyacı tüm kış mevsimi boyunca karşılanmış olur !

Aynı dönemde, bahçede hoşlanan mine otu sökülüp, sera altında saksılara alınır; geç donlardan sonra İlkbahar`da yeniden toprağa yerleştirilir. Bunun yanında satışa sunmuş bulunduğumuz ve Ülkemizin en güçlü firmaları olan Asaş Aluminyum(Naturalbond,Alfa Aluminyum Kompozit panel),Akpolimer ve Birleşik Akrilik Pleksi yada akrilik levha çeşitleri,Işık Plastik Çekme Akrilik Levha,Solid Polikarbon,Oluklu polikarbon ve çeşitleri,İthal ettiğimiz ve kendi markamız olan Sign-Ex markalı dijital baskı malzemeleri,kesim folyolar,mıknatıslı folyolar,pvc foam köpük,dekota,ongrapack levhalar,Kapa grubu,Oracal folyo,Unifol Folyo,Bestchoice display sistemlerinide internet sitemiz üzerinden online olarak alabilirsiniz.

Polikarbonat Oluklu Levha, Dayanıklılığı
Polikarbon Malzeme İle Yapılan Kurşun Geçirmez Cam Özellikleri
TOP