Bizden Haberler

Polikarbonat Oluklu Levha, Dayanıklılığı

Polin Yapı » Bizden Haberler » Polikarbonat Oluklu Levha, dayanıklılığı

Polikarbonat Oluklu Levha, dayanıklılığı ve hafifliği ile dikkat çekiyor.

İtalyan Gallina Oluklu Polikarbonat Levha 
Polikarbonat levhada İtalyada üretilen Gallina polikarbonat levhalar, dayanıklılığı ve hafifliği ile dikkat çekiyor... 
İtalyada üretilen gallina ilk olarak çatılarda kullanılmak üzere geliştirilen oluklu polikarbonat levhalar, levha duvar sayısının ve kalınlıklarının artması ve kenetli sistemler gibi farklı sistemlerin geliştirilmesiyle cephelerde de kullanılmaya başlandı. 
Gallina oluklu polikarbonat levhalar, 4-6-8-10 mm kalınlıkta çift duvarlı ve 16 mm kalınlıkta 3 duvarlı olarak üretiliyor. 
Isı yalıtımı ve mukavemeti çift duvarlı levhalara göre daha yüksek olan 4 duvarlı levhalar özellikle çatılarda panel aralarında tercih ediliyor. 
“Polikarbonat levhaların en önemli avantajı, diğer malzemelere göre çok hafif olması” diyen Işık Plastik Genel Müdürü Abdullah Çeker, “Malzeme hafif olduğu için malzemeyi taşıyacak konstrüksiyon da daha hafif oluyor. Polikarbonat çok sağlam bir malzeme, cama göre 200 kat daha dayanıklı. Işık geçirgenliği de cama yakın. Cam yüzde 98 ışık geçirgenliğine sahipken, polikarbonatın ışık geçirgenliği yüzde 80-90 arasında. 
Polikarbonat levhaların çok katlı olması da ısı yalıtımı özelliği sağlıyor. Levhadaki duvar sayısı ne kadar fazlaysa ısı yalıtımı da o oranda artıyor. Aynı şekilde duvar sayısı arttıkça ses yalıtımı da artıyor. Polikarbonat levhaların yangın dayanımı B1 sınıfında.Polikarbonat levhalarda doğal şartlarda 10 yıl solmazlık garantisi vardır.Polikarbon levhalarda şeffaf, beyaz, gri, 
mavi, turkuaz ve yeşil renklerde standart üretimler yapılır.“Bu renklerden beyaz ve gri olanlar yarı saydam, diğer renkler ise saydam olarak üretiliyor. 
Polikarbonat levhaların ömrünü etkileyen en önemli faktör, güneş. Çünkü malzeme güneş ışığı ile fiziksel ve mekanik 
özelliklerini kaybediyor. Bu nedenle üzerine UV tabakası uyguluyoruz. Bu tabaka yaklaşık 45-50 mikron kalınlıkta. Bu kalınlıkta bir UV tabakası uygulayarak 
ürünümüze 10 yıllık solmazlık garantisi veriyoruz. 

Policam Polikarbon Levha Özellikleri?
Polikarbon Levhadan Yapılan Seraların Pratik Kullanım Şekli
TOP