eticaret

4Mm Çekme Akrilik Levha 135X205cm

4Mm Çekme Akrilik Levha 135X205cm

Polin Yapı » Eticaret » 4mm Çekme Akrilik Levha 135x205cm

4mm Çekme Akrilik Levha 135x205cm

 

akrilik,akrilik cam,pleksiglas,PMMA,Akrilik Levha,Pleksi,Pleksi Levha,Pleksiglass

Akrilik Levha,Pleksi,Pleksi Levha,Pleksiglass gibi isimlerle anılan malzeme

ÇEKME AKRİLİK LEVHA - PMMA(PolyMethyl MethAcrylate)

Ekstrüzyon yöntemi ile üretilen akrilik levhalardır. Monomer haldeki akriliğin moleküler yapısının değiştirilmesi sonucu çoklu hale gelmesiyle PMMA elde edilir. PMMA, çekme hattı olarak bilinen üretim hattında çekilerek istenen ebatlarda ve kalınlıklarda şekillendirilerek levha haline getirilir. Çekme Pleksiglas, hammadde özelliği sayesinde ek işleme ihtiyaç duyulmadan UV ışınlarına ve dış ortam şartlarına dirençlidir. Cama göre çok daha hafiftir. Dolayısıyla taşıması ve istiflemesi kolaydır. Şeffar renkli akrilik cama göre %92 ışık geçirgenliğine sahiptir. Dökme akriliğe göre ebat toleransları çok daha azdır. Üretimi ise daha hızlı ve pratiktir. Çekme Pleksiglas dökme akriliğe göre kalınlık ve ebat toleransları çok daha az, yüzey düzgünlüğü daha yüksek ve üretimi çok daha hızlıdır. Çekme Pleksiglas birçok korozif kimyasallara karşı dayanıma sahiptir.

Paketleme:Ürünler raflarda paletli olarak stoklanmaktadır. Yüksek adetli sevkiyatlar paletli gerçekleştirilmektedir. Düşük adetli sevkiyatlar ise balonlu paketle zarar görmemesini sağlayacak biçimde paketlenip yapılır.Sevkiyat ve kargo ücreti alıcıya aittir.

Çekme Pleksiglasın Özellikleri

*Mükemmel saydamlık * Cama en yakın şeffaflık * Dış ortam şartlarına mukavemet * Yüksek kimyasal dayanım * Çizilmeye karşı mukavemet * Kolay işlenebilirlik *Termoform edilebilme *UV ışınlarına karşı dayanım *Geniş uygulama alanı Gıda * ambalajlarında kullanılabilme özelliği *Herhangi bir ağır metal yada zehirli içerik ihtiva etmemesi

Çekme Pleksiglas Uygulama Alanları

*Tanıtım sistemleri *Ara şeffaf ve renkli bölmeler *Aydınlatma panelleri *Otomat makineleri ve bankamatikler * Masa üstü broşürlük ve föylük * Satış tezgahları İç mimari uygulamaları *Mobilya sektörü * Yapı ekipmanları *Sağlık ekipmanları *Satış ve tanıtım standları * Ses bariyer duvarları *Endüstriyel uygulamalar

Çekme Pleksiglas İşleme

*Freze işlemi yapılır* Vidalanabilir*Kolay bükülür *Fotoğraf kaplanabilir * Isıtılarak şekil verilebilir. *Delinir, tornada şekil verilebilir.

TOP