eticaret

Sign-Ex Kesim Folyosu Mat / Parlak (122cmx50mt)

Sign-Ex Kesim Folyosu Mat / Parlak (122cmx50mt)

Polin Yapı » Eticaret » Sign-Ex Kesim Folyosu Mat / Parlak (122cmx50mt)

Sign-Ex Kesim Folyosu Mat / Parlak (122cmx50mt)

Sign-Ex Kesim Folyosu Mat / Parlak (122cmx50mt) 
Monomerik PVC Film Kalınlık : 70 micron 
Özellikle dekorasyon, araç yazısı, kısa-orta vadeli iç ve dış mekan reklam için mükemmel bir çizim, ayıklanması ve uygulaması kolaydır. 


Folyo PVC ( Polivinil klorür) esaslı bir malzemedir Adhesive Glossy Vinyl olarak bilinen Yapışkanlı Folyo ( Vinyl ) vitrinlerdeki yerini, indirim sloganlarının yazımında kullanıldığında almıştır. Kesim Ploterlarında folyo istenildiği şekilde işlendiğinden dolayı Yazılar, Rakamlar, Şekiller, Desenler   çok rahatlıkla üretilmektedir. Bu Kesim Folyoları hem kullanım alanları açısından hemde renk alternatifleri açısından çok geniş bir yelpazeye sahiptir.
Folyo Çeşitleri ve Kullanım Alanları

Ekonomik Kesim Folyosu
Bu serideki folyolar kısa ömürlü olup ( Max 1-2 yıl ) Vitrin yazılarında, kısa vadeli ışıksız tabela sistemlerinde, düz yüzeylerde kullanım için üretilmiştir. Bu malzemenin her Markada muadili ve çeşitli renkleri bulunmaktadır. Sıcak havada kullanımı çok rahat olup, soğuk havada Transfer bandı kullanarak montaj yapmanızda fayda olacaktır. Reklamcıların bir çoğu bu malzemeyi uygun fiyatlı olmasından dolayı hemen hemen her yüzeyde kullanırlar ancak bizim tavsiyemiz kısa ve orta vadeli işlerde cam yazıları ve araç yazıları ,kısa ve orta vadeli işlerde kullanmanız gerektiği. 
Orta seri Folyolar
Bu folyo ekonomik seri folyodan daha yumuşak ve daha esnek bir malzemedir. Bu sebepten bir üst kademelerde rahatlıkla kullanılabilmektedir. Bu malzeme 1-3 yıllık malzemedir. Bu ürünü Işıksız Tabela sistemlerinde rahatlıkla kullanabilirsiniz. Düz yüzeyli araçlarda çok önermesekte kullanılabilir. Çünkü araç için başka bir folyo (vinil ) çeşitimiz mevcuttur. Bu seri folyoyu hem dış mekan da hem de iç mekanda kullanabilirsiniz. Fiyat olarak Ekonomik folyodan biraz daha pahalıdır.
Yüksek  Seri Kesim Folyoları
Bu folyo (vinil) çeşidi yüksek kalitede üretilmiş olup, uzun vadeli projelerinizde kullanmanız için çok uygundur. Işıksız tabela yapacaksınız ve müşteriniz sizden 5 yıl garanti istiyor, rahatlıkla bu seri malzemeyi kullanabilirsiniz. Bu ürünün yapışkan kuvveti, esnekliği, inceliği diğer iki üründen çok daha iyidir. Araçların düz yüzeylerinde çekinmeden kullanabilirsiniz. Normalde Araç Giydirme işlerinde Cast folyo kullanılır ancak araçların düz yüzeylerinde örneğin sadece kapısında yazı kullanılacaksa bu ürün başınızı ağrıtmayacaktır. Bu malzemenin ömrü 3-5 yıllıktır. Orta seviye folyodan da %90 daha pahalıdır. 
Araç Folyosu – Cast Folyo
Cast folyo araç giydirme işlemlerinde kullanılır. Cast folyonun digital baskı için üretilmiş olan folyosu olduğu gibi Renkli folyolarıda bulunmaktadır. bir aracın komle rengini değiştirmek istiyorsanız bu ürünü kullanmanız gerekmektedir. Cast Folyo son zamanlarda Taksilerin rengini değiştirmek için sıkça kullanılmaktadır. Araçların rengini değiştirmek için kullandığımız bu malzemenin özelliği aracın boyasına zarar vermemesi ve korumasıdır. Bu ürünü söktüğünüzde üzerinde yapışkan bırakmayacak ve aracınız Ruhsatta yazılı olan eski rengine kavuşacaktır. Taksiler bu sebepten araçlarını boyatmazlar. Binek arabasını taksi yapan bir kişi daha sonrasında taksi işini bırakınca aracını eski rengine çevirmek isteyecektir. Eğer arabasını boyattırdıysa tekrar boyattırmak durumunda kalacaktır. Araç Giydirme malzemesi olan Cast Folyo ile bu işlem yapılırsa sedece taksinin üzerine kaplanan folyo sökülecek ve araç eski rengine dönecektir. Ömrü 5-7 yıllıktır.
Transparan Folyo
Transparan Folyo  dekorasyon amaçlı kullanılan bir üründür. Yaklaşık 30-50 adet rengi bulunan bu ürün adı üstünde şeffaf bir malzemedir. Bu folyoyu hiç görmeyen tanımayan birine en iyi ifade şekli, Siyah beyaz televizyonların olduğu dönemlerde ekranın üzerine mavi, kırmızı, yeşil gibi renkli ama saydam olan bir plexi yerleştirilirdi. Renkli hissi yaratsın diye, bu malzemede bu şekildedir. Renkli ama saydam. Genelde cam üzerinde vitrinlerin dekore edilmesinde kullanılır.
Translucent  folyo
Translucent  folyo ışıklı tabelalarda kullanılan bir üründür. Bu malzeme yarı transparan bir ürün gibi tarif edilsede saydam değildir. Sadece ışığı çok net bir şekilde yansıtır ve ışığı direk değil homojen olarak yayar. Bu malzeme sadece ışıklı alanlarda kullanılır. Başka bir amaçla kullanımı fiyatından dolayı lüks olur.
Varak Folyolar
Bu folyolar Mat Krom, Krom, Parlak Altın, Varak olmak üzere dört beş çeşittir. Bu folyo, vinil çeşiti yine dekorasyon ve etiket amaçlı kullanılır. Çok geniş bir yelpazeye sahip olmamakla beraber dekorasyonda çok sıklıkla kullanılır.
Reflektif Folyolar
Bu folyoyu her gün sokaklara çıktığınızda görürsünüz, Yol levhaları, Araba plakaları bu malzeme kullanılarak yapılır. Bu ürünün özelliği ışığın vurmasıyla yansıma oluşturur ve çok net bir parlaklıkla ürünün görünmesini sağlar. Renk kartelası çok geniş değildir. Bu malzeme yapıştırılırken çok rahat yırtılır ve bu yırtılmış olan yer ışık yansımasıyla belli olup kötü bir görünüm oluşmasını sağlar. Bu ürünü yapıştırırken muhakkak transfer bandı kullanmalısınız. Gece çok etkili bir malzemedir ve alternatifi de yoktur.
Florasan Folyolar
Florasan folyoyu piyasalarda görebileceğiniz yoğunluklu alan Ambulanslardır. Ambulansların üzerine yapıştırılan folyo florasandır . Bu ürünün özelliği de gündüz çok net görünür hatta gözünüze rahatsızlık verecek kadar çok nettir. bu sebepten dikkat çekilecek alanlarda tercih edilir.

Seçenek Menüsü

  • • Mat Renk
  • • Parlak Renk
TOP