1. Ana Sayfa
 2. Plastik Levhalar
 3. Oluklu Polikarbon Nedir? Özellikleri Nelerdir?

Oluklu Polikarbon Nedir? Özellikleri Nelerdir?

Oluklu polikarbon levha camın şeffaflığı ve estetiğinde ancak cama göre çok daha hafif ve ekonomik olan oluklu polikarbon panel çeşitleri, kırılmaz özelliği sayesinde güvenlik ve emniyetin önemli olduğu alanlarda kullanım önceliği ve avantajına sahiptir.  Hem iç hem de dış mekanlarda kullanıma uygun olan ve 4 ile 16 mm arasında değişen kalınlıklarda imal edilen bu levha seçeneklerinin standart ebatları ise 210×600 referans aralığına sahiptir.

4 ve 6 mm polikarbonat levhalar, genellikle reklam sektöründe, 8-10-16 mm kalınlıklar inşaat ve çatı, cephe sektöründe kullanılır. Polikarbonat levha çatı ışıklık projelerinde, şeffaf ve opal renkte kullanılır. Bunun yanında, kış bahçelerinde, giriş saçaklarında, teras ve veranda larda seralarda, bina arası geçiş tünellerinde, havuz kenarı, yüzme havuzların üstleri merdiven ve balkon korkulukları, stadyumlarda da kullanılır. Uygulandığı konstrüksiyona taşıdığı ağırlığı arttırmayan uzun ömürlü estetik ve ekonomik çözümler sunan, gökyüzünün ışıltısını kaybetmeyen, üstün enerji korucu görevi sunan polikarbonat levhalar, üstün ısınma ve ısıtma maliyetini azaltmasıyla, avantajlı yüksek standarta sahip bir üründür.

Şeffaf, bronz, mavi, yeşil, gibi farklı renk seçeneklerine sahip olan, alev almayan yapısı ile bazı sektörlerde özellikle tercih önceliği oluşturan, UV’li olması hasebi ile güneşin zararlı ışınlarını egale ederek daha sağlıklı ve yüksek güvenlikli alanlar yaratan oluklu polikarbon levha çeşitleri, reklam sektörü, otobüs durakları, kurşun geçirmez cam sektörü, aydınlatma sanayi ve çatı sistemlerinde kendisine oldukça geniş kullanım alanı bulmaktadır. Hafif yapısı, kolay uygulama özelliği, ısı ve ses yalıtımı gücü, son derece makul fiyatları ile kategorisindeki diğer ürün seçeneklerine göre çok daha avantajlı ve yüksek standart sahibi olan bu levha seçenekleri, kuruluşumuz tarafından geniş ürün yelpazesi farklı ve cazip ödeme koşulları ile hizmete sunulmakta, otuz yılı aşan tecrübesi ve müşteri memnuniyetinden asla taviz vermeyen misyonu ile bu alanda da farkını ortaya koymaktadır. Oluklu polikarbon fiyatları için bizimle iletişime geçin.

 • Plaka ölçüleri standart olarak, 210×600 cm’dir.
 • Tüm uygulama detayları, izolasyon problemlerini ortadan kaldırır.
 • Yüksek darbe dayanaıklılığına sahip bir malzemedir.
 • Uluslararası yangın standartlarına alev yaymayan özelliği ile, uygundur.
 • Farklı kalınlık ve çok hücreli yapısı gereği, yüksek ısı yalıtımı ve ışığın homojen olarak dağılmasını sağlar.
 • Soğuk büküm ile şekillendirilebilir.
 • Oluklu polikarban levha aynı kalınlıktaki camın 1/6 sı kadar hafiftir.
 • Polikarbonat levha, farklı iklim koşullarına dayanıklılık sağlar. (- 40 +120 C)
 • Aşağıda verilen oluklu polikarbon levha teknik özellikleri bilgilendirme amaçlı olup markalara göre değişkenlikler gösterebilir.

Oluklu polikarbon sağladığı yararlar ile inşaat sektöründe sık kullanılan, son derece yararlı, uzun ömürlü, dayanıklı ve hafif malzemedir. Özellikle enerji tüketimi açısından sağladığı tasarruf ile birlikte günümüzde yaygın kullanım alanına sahiptir.

Oluklu Polikarbon Nedir?

Oluklu polikarbon tanımı itibariyle plastik ve cam elyafından oluşan, kompozit malzemeden üretilen malzemelerdir. Oluklu polikarbon levha özellikle sera ve dış mekânların kurulumunda tercih edilmektedir. Sağladığı yüksek ışık ve aynı zamanda uzun ömürlülük bakımından oldukça avantajlıdır. Cama kıyasla oluklu polikarbon fiyatları da çok uygun olduğundan ekonomik şekilde dış mekân yapmak isteyenlere doğrudan hitap etmektedir. Bunun yanında oluklu polikarbon levha çeşitleri çatılara monte edilerek ışık ve kullanım açısından da büyük kolaylıklar sunar.

Oluklu Polikarbon Levha Özellikleri Nelerdir?

Oluklu polikarbon levha özellikleri ile pek çok alanda kullanım alanına sahiptir. Yapıları gereğince ticari, sınai ve konut projelerinde kullanıma uygundur. Kırılmaz yapıda olması sayesinde yüksek dayanıklılık gereken alanlarda da kullanım açısından uygunluk taşımaktadır. Cam ve benzeri diğer malzemelerin kırılganlığına, çatlamasına ya da benzeri sorunlarına uzak olan oluklu polikarbon malzemeler bu bakımdan uzun vadede tasarruf imkânı da yaratır.

Ayrıca oluklu polikarbon malzemeler kimyasallardan ya da güneşten kaynaklanacak ultra mor ışınlara karşı da dirençlidir. Etkili bir ışık iletkeni ve çatı malzemesi olarak kullanılabilecek olması sayesinde yapıların görünümleri açısından da önemli avantajlar sunmaktadır. Cama göre 250 katakriliğe göre ise 30 kat dayanıklıdır.

Oluklu Polikarbon Kullanım Alanları

Oluklu polikarbon kullanım alanları yüksek özellikleri sayesinde oldukça çeşitlidir. Başta konutlar olmak üzere marketrestoranotelaraba yıkamacıofis binalarıspor salonlarıyüzme havuzlarıdepohayvancılık tesisleriseralarhangarlargıda işletmelerihavaalanlarıtren istasyonlarıotogarlarmüzelerlimanlar gibi çok çeşitli alanlarda kullanıma tam uyum sağlamaktadır.

Özellikle sera gibi alanlara çok daha avantajlı kullanım sunmaktadır. Dağınık güneş ışığının saçılmasını sağlayarak seradaki tüm bitkilerin eşit oranda güneş ışığı almasını ve eşit şekilde büyümesine yardımcı olur. Aynı zamanda soğuk iklimlerde ısı yalıtımı da sağlayarak yine ısı değerlerinin korunması açısından önemli bir katkı sağlar.

Sizin de oluklu polikarbon levha ihtiyacınız mı var? Hemen arayın ve satış temsilcilerimizle iletişime geçin, ihtiyacınızı en uygun fiyatlar ile kalite bir şekilde karşılayalım. Çünkü standartları yükseltmek yapımızda var!