1. Ana Sayfa
  2. Plastik Levhalar
  3. Oluklu Polipropilen Levha

Oluklu Polipropilen Levha

Oluklu polipropilen levhalar, iki düz yüzeye sahip inanılmaz derecede düzdür ve herhangi bir şekle kalıplanabilir. Ayrıca püskürtülebilir, boyanabilir veya başka şekilde özelleştirilebilirler. Yüksek esneklikleri nedeniyle yalıtım için mükemmeldirler ve dış mekanlarda kullanıma uygundurlar. 149 dereceye kadar sıcaklıklara dayanabilir ve son derece dayanıklıdır. Aklınızda özel bir proje varsa, malzemeyi amaca göre özelleştirebilirsiniz. Bu hafif, esnek ve bükülebilir oluklu polipropilen levhalar da geri dönüştürülebilir ve bu da onları çevre dostu bir seçenek haline getirir. Oluklu polipropilen levhalar birden fazla farklı renk seçeneğinde mevcuttur. 100% saf polimerden yapıldıkları için, tarimsal ve endüstriyel kullanımdan kısa süreli bahçe tabelalarına kadar birçok uygulama için idealdirler. Ek bir avantaj olarak, oluklu polipropilen levhalar dış mekan kullanımı için mükemmel bir seçimdir.

Oluklu polipropilen levhalar birkaç farklı amaç için kullanılabilir. Ambalajlamanın yanı sıra hijyenik ve geri dönüştürülebilirdir. Bir maket bıçağıyla kolayca kesilebilir ve çok fazla ısıya dayanabilir. Cam ve diğer malzemeleri karton ve suntadan ayırmak için de kullanılırlar. Ayrıca çeşitli renklerde mevcuttur, hem ofis hem de sınıf ortamları için uygundur. Bu levhalar ayrıca geçici bölümler için yaygın olarak kullanılır. Ahşap ve PVC’den daha dayanıklıdır, daha iyi darbe direnci sunar. Projeleriniz için oluklu polipropilen levhaların kullanılması, malzemelerinizin iyi durumda kalmasına yardımcı olur. Bu oluklu polipropilen levhaları Polin Yapı’dan sipariş edebilirsiniz. Uygun fiyatlı oluklu polipropilen levhalar, standart bir maket bıçağıyla kesilebilirler. Diğer birçok plastik türünden farklı olarak polipropilen levhalar, ticari kullanımlar için de çevre dostu bir seçimdir.

Polipropilen, oluklu polipropilen levhalar için popüler bir seçim olsa da, her malzemenin avantajlarını göz önünde bulundurmak önemlidir. Oluklu polipropilen için en yaygın uygulama, çeşitli şekil ve boyutlar oluşturmak için kullanılabilen profil yapısındadır. Sıradan plastik levhalardan daha sert ancak normal olanlardan daha esnektir ve yüksek darbelere dayanabilir. Aynı zamanda yeniden kullanılabilir ve sınırsız kullanım alanına sahiptir. Düşük ağırlığı, birçok uygulama için ideal olmasını sağlar. Kimyasal direnci onu paketleme için ideal kılar. UV’ye ve asidik malzemelere karşı da dayanıklıdır.