1. Ana Sayfa
  2. Plastik Levhalar
  3. Oracal 751-751C Seri Folyo

Oracal 751-751C Seri Folyo

PVC bir malzeme olan folyo reklam, tanıtım ve dekorasyon sektöründe çok uzun süredir farklı teknik ve şekillerde bir çok değişik alanda kullanılmaktadır. Plotter (folyo kesim ve şekillendirme cihazı ) adı verilen makinalarda istenilen her türde şekillendirilmeye ve kesilmeye müsait olan folyolar rakam, şekil, yazı ve desen olarak rahatlıkla her şekilde üretilip uygulanabilmektedir. Renk alternatifi bakımından onlarca alternatife sahip olan pvc folyoyu dekorunuza ve tasarımınıza uyan her renkte bulabilmeniz mümkündür. Dijital baskınında piyasaya girmesiyle birlikte dijital baskı + folyo kesim kombine olarak kullanılmaya başlandı. Çok daha estetik ve görsel tasarımları ortaya çıkaran dijital baskı ve folyo kesim ikilisini hemen hemen her vitrin, tabela, yönlendirme levhası ve kampanya yazılarında görebilirsiniz.

Folyo Vinil Kullanım Alanları

Yapışkan folyo, PVC Vinil, araç kaplama ve giydirmelerinde, vitrin tasarımlarında, kampanya ve indirim yazılarında, tabelalarda, vitrin süslemelerinde, iç mekan – dış mekan ofis dekorasyonlarında ve bir çok farklı tasarımda kendini göstermektedir. Son zamanlarda evlerin duvarlarını da süsleyen folyolar, çeşitli görsel tasarımlarla ve folyo kesimlerle evlere renk katmaktadır. Ayrıca notebooklarda, Iphone telefonlarda beğeni tarzınızı, hayranı olduğunuz müzik gruplarını veya beğendiğiniz fotoğrafları da dijital baskı folyo veya folyo kesim aracılığıyla istediğiniz herhangi bir yere yapıştırmanız mümkündür.

Sektörde sıkça kullanılan folyo çeşitleri aşağıdaki gibidir:

– (ARAÇ KAPLAMA) CAST FOLYOLARI
– DİJİTAL BASKI FOLYOLARI
– EKONOMİK SERİ KESİM FOLYOLARI
– YÜKSEK SERİ KESİM FOLYOLARI
– DELİKLİ FOLYO (ONE WAY VİSİON)
– MIKNATISLI FOLYO
– FOSFORLU FOLYO
– TRANSPARAN VE TRANSLUZENT FOLYO
– REFLEKTİF FOLYO
– KUMLAMA FOLYO
– FOTOLÜMÜNE (GECE IŞIK VEREN) FOLYO

Oracal 751 Yüksek Seri Folyo

Oracal 751 Yüksek Seri Folyo, PVC film (60 mikron) kullanılarak üretilen bir folyo türüdür. Parlak renklerin yanı sıra mat beyaz ve siyah mat gibi seçenekler sunar. Bu folyo, mükemmel dayanıklılık ve boyutsal kararlılık sağlar ve kalıcı bir yapışmaya sahiptir.

Oracal 751 C Yüksek Performans Cast Folyo

Bu folyo türü, mükemmel boyutsal kararlılık ve optimal kesme ve dönüştürme özelliklerine sahip PVC film kullanılarak üretilir. Yüksek parlaklık sunar ve ayrıca mat siyah ve beyaz bir yüzeye sahiptir. Folyonun bir tarafı özel silikon kaplı kağıt ile kaplanmıştır, bu da mükemmel atık sıyırma özellikleri sunar (137 g/m², beyaz renkli). Ayrıca, yazılar için güçlü bir kontrast oluşturmak için kullanılan açık mavi renkli silikon kaplı kağıda sahiptir.

Yapıştırıcı: Oracal 751 folyolarında kullanılan yapıştırıcı, solvent poliakrilik tipindedir ve kalıcı bir yapışma sağlar.

Kullanım Alanları

Bu folyo, plotter kesim sistemleri ile yazı işaretleme ve dekorasyon için özel olarak geliştirilmiştir. Ayrıca dayanıklılık ve sağlamlık gereksinimlerini karşılayan yüksek kaliteli araçlar ve toplu taşıma araçları için uygundur. Perçin ve oluklar için kullanımı rahattır. Ayrıca yüksek parlaklık yüzeyi, termal transfer baskı (reçine şeritler) için uygundur.

Teknik Özellikler

  • Kalınlık: 60 mikron
  • Boyutsal Kararlılık: Çelik büzülme 0,15 mm maksimum yapıştırılır.
  • Isı Direnci: Alüminyuma yapıştırıldığında -50 °C ila 110 °C arasında dayanıklıdır.
  • Deniz Suyu Direnci: 100 saat / 23 saat sonra hiçbir değişiklik göstermez.
  • Kendi kendini söndüren yangın davranışı gösterir.

Yapışkan kuvveti *
(24 saat sonra FINAT TM 1, paslanmaz çelik)
18 N/25 mm
Gerilme direnci; boyunca: min. 19 MPa
(DIN EN ISO 527); boyunca: min. 19 MPa
Kopma Uzaması; boyunca: min. % 120
(DIN EN ISO 527); boyunca: min. % 120
Raf ömrü ** 2 yıl
Uygulama sıcaklığı> +8 °C
Ürünler kutulu olarak gönderilmekte ve kargo ücreti alıcıya aittir.

Ürünler kutulu olarak gönderilmekte ve kargo ücreti alıcıya aittir. Oracal 751 uygun fiyatlı 8 yıl cast folyo film etkileyici kesme ve ayıklanma özelliklerinin yanı sıra, mimari tabela, araç ve filo grafikleri gibi dayanıklı, boyutsal olarak stabil uygulamalar için en az büzülme sunuyor. Oluklar ve perçinler de dahil olmak üzere, düzensiz yüzeylerde de

geçer bir folyodur. Termal yazıcı uyumlu. 78 renkler ve şeffafı bulunmaktadır. Mükemmel bir denge ve çok iyi kesim ve uygulama özellikleri ile yüksek performanslı PVC opak işaretleme ve kaplama filmi. Özel silikon kaplı kağıt solvent poliakrilik, kalıcı bir yapışkanla kaplanarak dayanıklılık ve rahat kullanım için yüksek gereksinimleri ile yazı, işaretleme ve dekorasyon için ideal. Özellikle yüksek kaliteli araç için uygun ve grafikler yaratılabilir. Baskı teknikleri termal yazıcı uyumlu.

Oracal 751 Beyaz Parlak (100cm) uygun fiyatlı 8 yıl cast folyo film etkileyici kesme ve ayıklanma özelliklerinin yanı sıra, mimari tabela, araç ve filo grafikleri gibi dayanıklı, boyutsal olarak stabil uygulamalar için en az büzülme sunuyor. Oluklar ve perçinler de dahil olmak üzere, düzensiz yüzeylerde de geçer bir folyodur. Termal yazıcı uyumlu. 78 renkler ve şeffafı bulunmaktadır. Mükemmel bir denge ve çok iyi kesim ve uygulama özellikleri ile yüksek performanslı PVC opak işaretleme ve kaplama filmi. Özel silikon kaplı kağıt solvent poliakrilik, kalıcı bir yapışkanla kaplanarak dayanıklılık ve rahat kullanım için yüksek gereksinimleri ile yazı, işaretleme ve dekorasyon için ideal.