1. Ana Sayfa
  2. Plastik Levhalar
  3. Plastik Aynalar

Plastik Aynalar

Hafif ve kırılmaz aynalar arıyorsanız, plastik aynalar ideal seçeneklerdir ve sizin için bazı fikirlerimiz var. Cam aynaya alternatif olarak yaygın olarak kullanılan iki tip ayna, pleksi ayna ve polikarbon aynadır. Bu aynaların nitelikleri onları okullarda, hastanelerde, ahırlarda, hapishanelerde, evlerde güvenliğin çok önemli olduğu her yerde aynalar cama göre büyük bir alternatiftir.

Özetle, pleksi aynalar cam aynalardan 17 kat daha güçlüdür, bu nedenle camdan daha güvenli bir seçenek isteyenler için popüler bir seçimdir. Pleksi ayna, evinize uyması için aynı bir cam gibi çerçevelenebilir. Polikarbon aynalar aynı zamanda büyük problem çözücü aynalardır. Bunun nedeni, parçalanmayacakları ve yüzey sprey boyası gibi herhangi bir vandalizm sadece silinerek onları halka açık yerler veya güvenliğin önemli olduğu yerler için mükemmel bir seçim haline getirecek olmasıdır.

Camdan Daha Güvenli ve Daha Esnek

Pleksi, camdan 17 kat daha güçlüdür yani patlama, çarpışma veya çarpma gibi etkilere karşı iyi bir şekilde dayanır. Mukavemeti, pleksi aynayı güvenliğin öncelikli olduğu veya camın çatlayabileceği veya kırılabileceği yerlerde kullanım için ideal kılar. Pleksi aynanın yüzeyi çizilirse, camın aksine yüzeyini eski haline getirmek için akrilik bir cila kullanılabilir. Polikarbonat ayna, pleksi aynadan daha güçlü bir seçimdir. Dış mekanlarda pleksi aynaya göre hava şartlarına karşı tamamen dayanıklıdır ve kalıcı bir hasara neden olmadan genişleyip daralabilir.

Hafif, Esnek ve Kullanımı Daha Kolay

Polikarbon ve pleksi aynalar, çok daha güçlü olmasının yanı sıra camın yarısı kadar ağırlığa sahiptir. Aynı zamanda, cam aynadan çok daha esnektirler, bu yüzden çalışırken eğilirler. Bu özelliği polikarbon ve pleksi aynaları teslimatını daha uygun, kaldırma ve tutmayı cama göre daha kolay hale getirir.

Daha Hızlı Takma

Polikarbon ve pleksi aynaları kullanmak camdan daha kolay ve daha güvenli olduğundan, montaj da daha hızlı olma eğilimindedir. En iyi sonuç için, istenmeyen eğilmeleri önlemek için plastik ayna düz bir yüzeye monte edilmelidir. Düz olmayan bir duvara monte ediyorsanız, en iyisi önce mdf veya ahşap gibi sert birşeye takmaktır.

Polikarbon ve pleksi ayna, akrilik yapıştırıcısı veya vidalarla duvara monte edilebilir. İşlerinizi kolaylaştırmak için, aynanızı ihtiyaç duyduğunuz yerde açılmış deliklerle sipariş edin, sonra doğrudan montaj/kurulum işlemlerine başlayabilirsiniz.

Düşük Maliyetli

Pleksi aynanın satın alınması nispeten ucuzdur, dayanıklılığı ve montaj kolaylığı nedeniyle düşük maliyetli bir seçim olduğunu kanıtlamaktadır. Çok az bakım gerektir, pleksi ayna ılık suda karıştırılmış bir miktar ev deterjanı ile temiz tutulmalı ve pamuklu bir bezle uygulanmalıdır.

Pleksi aynanın cama göre avantajlarının olduğu birçok uygulama vardır. Esnekliği, ister pratik ister dekoratif bir uygulamada olsun, kavisli veya bükülmüş aynaların gerekli olduğu yerlerde kullanışlıdır. Darbe direnci onu güvenliğin önemli olduğu ortamlar için uygun hale getirir ve hafifliği ve az bakımıyla kurulumu ve bakımı kolaylaştırır. Polikarbonat ayna, pleksi aynaya göre daha pahalıdır.