1. Ana Sayfa
  2. Plastik Levhalar
  3. Policam Polikarbon Levha Özellikleri

Policam Polikarbon Levha Özellikleri

Yapı, sera ve reklam sektörü gibi geniş bir yelpazede kullanım alanı bulan Policam oluklu polikarbonat levhalar, kusursuz ısı ve ses yalıtımını olanaklı kılarken, ışık geçirgenlikleriyle gün ışığından daha fazla yararlanılmasını sağlıyorlar. Türkiye’de ilk oluklu polikarbonat levhayı Policam markasıyla 1998 yılında üreten Işık Plastik pazar ihtiyaçlarını göz önüne alarak, Policam oluklu polikarbonat levhalar, 4 duvarlı olarak 8 ve 10 mm kalınlıklarda üretilmeye başlandı. İçlerindeki 2 ekstra duvar sayesinde, aynı kalınlıktaki çift duvarlı levhalara göre %16 daha fazla ısı yalıtımı ve %7 daha fazla ses yalıtımı sağlayan levhalar, 8 ve 10 mm için sırasıyla %65 ve %62 ışık geçirgenliği sağlıyorlar. 4 duvarlı polikarbonat levhaların kaburga aralıklarının dar ve duvar sayısının fazla olması, bu levhaların daha rijit olmasını sağlarken, daha fazla rüzgar ve kar yükü taşımalarına yardımcı oluyor.

8 ve 10 mm için 1650 ve 1800 mm büküm yarıçapına sahip olan Policam 4 duvarlı polikarbonat levhalar, tonoz çatılar için en uygun şeffaf ve hafif malzemedir. 4 duvarlı polikarbonat levhalar bu özellikleriyle, gün ışığından faydalanılması gereken projelerin çatılarında ve modern seralarda hızla tercih edilmeye başlamıştır. 210×600 cm ve 210×1200 cm standart ölçülerde olmak üzere 1900 cm`ye kadar her türlü boyda özel ölçü üretilebilen polikarbonat levhalar, şeffaf, opal (yarı saydam), beyaz, bronz, gri (opak), mavi, yeşil ve turkuaz renklerinin yanında, özel siparişler için istenen her renkte üretilebilmektedir.

Policam 4 duvarlı polikarbonat levhaları da, güneşin ultraviyole ışınlarının sarartıcı etkilerine karşı koymak üzere UV tabakasıyla koekstrüde edilerek işlenmektedir. Policam’ın diğer çok duvarlı polikarbonat levhaları gibi, dört duvarlı levhaları da dış ortam şartlarına karşı 10 yıl garantiyle piyasaya çıkıyor.

Işık Plastik Hakkında

Türkiye’nin en büyük ekstrüde (çekme) polymer levha üreticisi olan Işık Plastik, 220 çalışanıyla Gebze Organize Sanayi Bölgesi’nde kurulu 30.000 ton/yıl kapasiteyle üretim yapmaktadır. Akrilik, polikarbonat, pet-g, polistren, polipropilen ve abs levhalarıyla hizmet sunduğu sektörlerin başında otomotiv, beyaz eşya, yapı, savunma sanayi ve reklam bulunmaktadır.

Bugüne kadar birçok büyük projeye imza atmış olan Işık Plastik’in, hata kabul etmeyen optik levha sektöründe, Policam markasıyla 1-15 mm kalınlık aralığında ürettiği akrilik, polikarbonat ve pet-g optik levhaları, reklam ve tanıtım sektöründe, otoyol ses bariyerlerinde, güvenlik ve savunma ekipmanlarında, teleferik, motosiklet, yat gibi taşıma araçlarında ve mobilyalarda kullanılmaktadır.