1. Ana Sayfa
  2. Plastik Levhalar
  3. Polikarbon Fiyatları Kaç TL?

Polikarbon Fiyatları Kaç TL?

Polikarbon Fiyatları

Polikarbon fiyatları malzemenin boyutuna, ölçüsüne ve yapısına göre farklılık göstermektedir. Ancak malzeme açısından dayanıklı olması ve uzun ömürlü kullanım sunması nedeniyle tasarruflu bir kullanım imkânı sağlamaktadır.

Polikarbon Kullanımı

Polikarbon kullanımı günümüzde çok çeşitli alanlarda mümkün olmaktadır. Gün ışığından daha iyi şekilde yararlanmak isteyen alanlar başta olmak üzere cam yerine daha tasarruflu ve dirençli malzeme seçmek istenen alanlara kadar ihtiyacı doğru şekilde karşılayan polikarbon bu bakımdan oldukça popülerdir. Yapısı sayesinde darbe ve sarsıntılara karşı son derece dayanıklı olan polikarbon bu bakımdan uzun ömürlü kullanımı ile uzun vadede de önemli tasarruf imkânı oluşturmaktadır.

Cam gibi malzemelere kıyasla çok daha dirençli olmasının yanında hafif olması da üretimini ve montaj işlemlerini kolay hale getirmektedir. Aynı zamanda çok sayıda cam kullanılacak olan yapılarda, yapıya ekstra yük binmesi gibi durumlar polikarbonun hafif yapıda olması nedeniyle görülmez, bu durum da yapının kullanım ömrünü uzatmaya yardımcı olur.

Çeşitli alanlarda gelişmiş özellikleri ile kullanım özelliği bulan polikarbon özellikleri ile birlikte beklentilerin doğru şekilde karşılanmasına yardımcı oluyor. Ev eşyalarından mimari tasarım uygulamalarına kadar çok farklı alanlarda kullanılan polikarbon levhalar aynı zamanda istenen şekil ve renklerde de bulunabilmektedir. Farklı renk, boy ve kalınlık gibi özelliklerde üretiminin yapılması da polikarbon kullanımını öne çıkaran bir diğer konudur.

Isı yalıtımı sunan polikarbon malzemeler bu bakımdan çevreci yapıları ile öne çıkar ve enerji tasarrufunun yapılmasını da mümkün hale getirir. Ayrıca sera gibi alanlara kaplama olarak kullanılarak hem ısı yalıtımı hem de gün ışığının daha eşit şekilde alana dağılmasını sağlayarak önemli bir fırsat sağlar.

Polikarbon Fiyatları Ne Kadar? Polikarbon Metrekare Fiyatları 2024

Polikarbon fiyatı malzemenin kalınlık, renk ve boyutlarına göre belirlenmektedir. 2024 ortalamasına göre günümüzde polikarbon fiyatları 500 TL ile 3.500 TL arasında değişmektedir. Ancak her durumda uygun fiyatlı polikarbon bulabilmek mümkündür. Özellikle cam gibi malzemelere kıyasla çok daha uygun fiyata sahip olan polikarbon malzemeler dayanıklı oldukları için de ileride masraf çıkarmaz ve böylece ilerisi için de uzun vadede ekonomik yapıları ile öne çıkar. Polikarbon çeşitleri fiyat aralığı olarak farklılık gösteriyor olsa da benzeri malzemelere göre çok uygun fiyatlar ile sunulmaktadır.