Pia Castplas

Pia Castplast

Türkiye’de üretimi yapılan ABD firması Plaskolite ile birlikte Işık Plastik ortaklığında üretimi başlayan Castplas Pia akrilik levhalar sınırsız renk seçenekleri, yüksek berraklık ve ışık geçirgenlik değerlerine sahip olması ile öne çıkıyor.

Pia akrilik levhalar 40 mm kalınlığa kadar üretilebilmekte olup, dış hava koşullarına maksimum dayanım sağlaması için testlerden geçmiştir. 205×305 cm veya 135×205 cm ebatlarında standart olarak üretilebilir. Pia akrilik levhaların iç gerilmeleri yok denecek kadar az olup, yüksek molekül ağırlığına sahiptir. Extrüde (çekme) akrilik levhalar gibi en boy ısı altında farklı oryantasyon değerleri göstermez yönü yoktur. Lazerle kesildiğinde temiz yüzey bırakır.

*Yoğunluk değeri 1,19 gr/cm³ (Metot:ISO 1183-1)
*Su emilimi % 0,5 (Metot:ISO62)

Akrilik üreticilerinden Castplas TSE belgesi almaya hak kazandı. ABD menşeli lider akrilik üreticisi Plaskolite ortaklığında Türkiye’de üretilen Pia Castplas Türkiye’de üretim yapan ve TSE Kalite belgesi almaya hak kazanan ilk üretici oldu. Pia Akrilik Levha Yüksek berraklık ve ışık geçirgenliğine sahiptir.

– Dış hava şartlarına maksimum dayanım
– 40 mm kalınlığa kadar üretim imkanı
– Kolay işlenebilirlik
– Temiz lazer kesim yapabilme

Renk Seçenekleri

Kullanılan spektro, fotometre ve color match programı ile sınırsız renk seçeneği

Kolay İşlenebilirlik

Çekme akrilik gibi yönü yoktur. Bu nedenle termoform ve bükme işlemlerinde kolaylık sağlar.

Geniş Kullanım

Banyolarda, ses bariyerlerinde, reklam panolarında, standlarda, akvaryumlarda,dekorasyon ve mimari çalışmalarda