1. Ana Sayfa
  2. Plastik Levhalar
  3. Kendin Yap: Akrilik Tepsi

Kendin Yap: Akrilik Tepsi

Beş dakikadan kısa bir sürede şık bir akrilik tepsi yapmak ister misiniz? Bu hafta ki kendin yap projemizde akrilik tepsi yapmak artık çok kolay. İhtiyacınız olan tek şey boyutuna göre kesilmiş bir akrilik levha ve bir çift tutamaktır.

Kullanılacak Olan Malzemeler:

1- Beyaz Opal Akrilik Levha 6 mm
2- Elektrikli Tornavida
3- Maskeleme Bandı
4- Seçtiğiniz Bir Çift Kol
5- Kendinden Yapışkanlı Çuha veya Keçe 

Adım 1: Delikleri İşaretleyin ve Delin

Akrilik levhanın kenarından yaklaşık 2 cm uzağa bir parça maskeleme bandı uygulayın. Kollardaki vida delikleri arasındaki mesafeyi ölçün ve bunu maskeleme bandı parçası üzerine işaretleyin. Örneğimizde, vidalar için delikler arasında 16 cm’lik bir mesafe var. Küçük boyutlu bir matkap ucu kullanarak akrilik levhaya iki delik açın.

Adım 2: Kolları Sabitleme

Maskeleme bandını çıkarın ve diğer tarafa uygulayın, böylece delikler arasındaki mesafeyi tekrar ölçmenize gerek kalmaz. İki delik daha açın, ardından vidaları alttan yerine yerleştirin ve kolları üzerine yerleştirin.

Adım 3: Akrilik Tepsiyi Tamamlayın

Akrilik levhayı ters çevirin ve sıkıca tutturulmaları için vidaları tutamaçlara vidalayın. Masanızın çizilmesini önleyecek şekilde vida başlarına kendinden yapışkanlı çuha da yapıştırabilirsiniz.

Artık kendin yap projeniz için yaptığınız tepsiniz hazır!

Akrilik Tepsiniz için Akrilik Levha Siparişi

Kendin yap projemiz, akrilik bir tepsi yapman için sana bir ilham verdi mi? Bir dizi çekici renkte akrilik levhalar sipariş edebileceğiniz online e-ticaret sitemize bir göz atın.

https://www.depodanucuza.com/kategori/akrilik-levha-pleksi-levha

Diğer Makaleler